HİKAYEMİZ

H iç kuşların seslerini dinlediniz mi? Gökyüzünde süzülerek uçarken kanatlarından çıkan sesler; Neva makamının lirik ve tasavvufî karakterini anımsatır. Ahenkle dans eden kanatlar; gökyüzünün derinliklerinden o lirik ve tasavvufi sesleri kulaklarımıza fısıldar. Semalara yükseldikçe artan kanatların altındaki güç ve kudret çıkan Neva makamı ile insanı büyüler. Tıpkı Mustafa Kemal’in hayalini kurduğu kanat seslerini toplanacağı Meclis-i Mebusa’ nı Ankara da kurmak istemesi gibi.

1920 ler de Anadolu da devam eden harekâtı yönetebilmek için Ankara en uygun yerdi. Tüm Meclis-i Mebusan üyelerini kapanan mecliste tekrar toplayarak Türk Milletinin güç ve kudretini bir kez daha gözler önüne serdi. Tüm dünya bu lirik ve tasavvufi Neva seslerini duymalıydı.

İşte biz The Wings Hotels Neva Palası; bir tarafını o görkemli kanatların çıkardığı Neva makamının lirik ve tasavvufi seslerinin inceliklerinden, bir tarafını tarihe meydan okuyan ve yeni bir tarih yazmış olan ihtişamlı Meclisten ilham alarak tasarladık.

Otelimize adım atar atmaz, her köşesinde yıllara dayalı köklü tarihimizin izlerini modernize dokunuşların detaylarında hissedeceksiniz. Tıpkı Ankara’nın hüzünlü grisini dağıtarak ihtişamlı mavi göklere kanat çırpan kuşlar gibi. Koridorlar boyunca bizlere ilham veren bu kanatlar; Neva makamındaki tınılar gibi sizlere odanıza kadar eşlik edecektir.

The Wings Hotels Neva Palas’tan dışarıya çıkmak için adımınızı attığınız anda Ankara’nın merkezindesiniz. En trend yeme, içme ve eğlence mekanlarına hem de hiç yorulmadan keyifli bir yürüyüş eşliğinde ulaşabileceksiniz. Öncelikle gezinize tüm dünyanın görmek için Ankara’ya geldiği Anıtkabir’i ve tarihin tüm derinliğini anlatan müzelerini gezmek ile başlayabilirsiniz. Sonrasında doğayla iç içe olabileceğiniz Seğmenler Parkı, Kuğulu Park, Eymir Gölü ve Botanik Parkında duraklayıp Ankara Simidi eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Tarihi manzarayı; yeşillikleriyle ayaklar altına seren ve Simgesel olan Ankara Kalesi, Atakule yolculuğunuzu unutulmaz manzaralar katacaktır. Gökyüzünün mavisine kanat açan minareleriyle içinize huzur veren Hacı Bayram Veli Camisi, Kocatepe Camisi ve Evliya Türbeleri gezinizin son keyifleri olacaktır.

Tüm bu doyumsuz keyifler için ‘Bir kahvenin kırk yıl Hatırı var’ diyerek sizleri The Wings Hotels Neva Palas da ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

ADRES

Esat cad. No: 32 Küçükesat
06660 Çankaya/ANKARA

TEL

+90 (312) 419 58 88

EMAIL

nevapalas@nevapalas.com.tr

BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN

Bize Bir Mesaj Bırakın

Ad & Soyad :


Email :


Mesajınız :


NAKİT

ERKEN REZERVASYON

ONLINE ÖDEME

KREDİ KARTI